Ezrek ragaszkodnak ahhoz, hogy ne változzon meg ez a név
Amikor egy nagyobb projekt zajlik, a cégek sokszor kódnevekkel dolgoznak. Néha annyira jól sikerül a névválasztás, hogy kár volna megváltoztatni.
Amikor egy nagyobb projekt zajlik, a cégek sokszor kódnevekkel dolgoznak. Néha annyira jól sikerül a névválasztás, hogy kár volna megváltoztatni.
Ha sci-fi lenne, akkor inkább sci, mint fi. De a Watch_Dogs nem sci-fi kíván lenni. A Ubisoft ősszel megjelenő játéka inkább egy nagyon is közeli jövőre vonatkozó jóslat, egy olyan világ, melynek tulajdonképpen minden egyes eleme megvalósítható már ma is, maximum még keveset hallunk róla. Megfigyelés, kibertámadások és egy kis GTA – bemutatjuk az év egyik legnagyobb sikerének ígérkező játékát.
A mesterséges intelligencia (AI) kutatások korában gyakran felvetődik a kérdés, vajon okosabbak lesznek, netán máris okosabbak-e a gépek az embereknél, mikor éri utol, illetve hagyja le a kollektív emberi tudást az az információmennyiség, amit a gépek tárolnak.
A Twitteren jelentette be a Stanford Egyetem Mérnöki Kara, hogy meghalt John McCarthy, a Lisp programnyelv megalkotója, a mesterséges intelligencia úttörője.
A mesterséges intelligencia kutatások részét képező szoftver egy adott szöveget a stílus és a szóválasztás szerint elemez, és ezek alapján más szövegekről is képes eldönteni, hogy az adott stílus szerepel-e a "stílusminták" között. Kutatók egy csoportja szerint több kéz jegyezhette a szentírás eredeti szövegét.
Henry Markram professzor szerint tíz éven belül elkészül a mesterséges agy és a mesterséges intelligencia, helyette pedig egy hologram fog előadásokat tartani. Felfedezésük egyben arra is magyarázattal szolgálhat, hogy miért nem tudunk beszélni az állatokkal, írja a BBC.
Nem csak az interneten elhelyezett szöveges tartalmakat lenne képes értelmezni a DARPA által támogatott új szövegértelmező rendszer. A CNET News híradása szerint a Machine Reading Program automatikusan leszövegezné és lefordítaná a beszélt tartalmakat, legyen az tévéadás vagy telefonbeszélgetés.
A Granadai Egyetem három kutatója áll azon mesterséges intelligencia mögött, ami képes végtelenített, soha nem ismétlődő zenét írni. Az Inmamusys nem csupán régi problémát old meg azzal, hogy képes kreatív módon zenét írni, hanem az ezzel készített zene még a copyrightlobbinak is nehéz perceket okozhat, írja a Physorg hírportál.
Meglepő kutatásba bocsátkozott a DARPA kutatóintézete - a kutatók szerint a mesterséges agy elkészítéséhez a neurotudományok mellett csak termodinamikai ismeretek kellenek. Az intelligenciához így lehet, hogy a fej hőtérképei nagyobb segítséget adnak bármilyen tesztnél - állítja a Wired Danger Room blogja.
Öntudatra ébredhet az internet egy évtizeden belül, állítják a mesterséges intelligencia kutatói, az AGIRI kutatóintézet elnöke szerint már lehet, hogy most is egyfajta tudatosság benne, amit még nem észlelünk - olvasható a New Scientist híradásában.